Гуманітарне розмінування:
безпека для кожного

Об’єднуємо операторів мобільного зв’язку та протимінної діяльності задля створення безпечного середовища

Ідея проєкту

«Не наближайтесь до вибухонебезпечних предметів!» Скільки разів ми чули про це застереження від надзвичайників, поліціянтів, військових і навіть пса Патрона? Певна річ, що культура безпеки — життєво важлива умова для нашого здоров’я та життя. Проте, на жаль, ризик натрапити на міни та снаряди в найбільш замінованій країні світу дуже високий, особливо в деокупованих містах і селах.

А якщо застерігати про наближення до вибухонебезпечних предметів буде звичайний смартфон? Так народилася ініціатива БЛАГОДІЙНОГО ФОНДУ «МІЖНАРОДНИЙ РУХ ЄДНОСТІ», яка відразу знайшла рішучу підтримку найбільшого оператора телекомунікацій України. Новий проєкт «Гуманітарне розмінування: безпека для кожного» має на меті створення мобільного додатка для сповіщення населення про потенційно небезпечні місця з вибухонебезпечними предметами.

Спільний проєкт благодійного фонду та трійки найбільших телеком-компаній України

30% території України забруднено мінами й нерозірваними снарядами, що несуть у собі величезну приховану загрозу. Щоб убезпечити мільйони українців і створити ефективну систему сповіщення про наближення до місць підвищеної небезпеки, ми об’єднати зусилля нашої потужної IT-команди, операторів протимінної діяльності та мобільного зв’язку, виробників обладнання та захисного екіпірування для саперів.

За фінансової підтримки наших партнерів БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «МІЖНАРОДНИЙ РУХ ЄДНОСТІ» закуповує і передає необхідну техніку офіційним операторам протимінної діяльності та військово-цивільним адміністраціям. Окрім того, фонд започаткував центр навчання й сертифікації ДСНС для розміновувачів і комплектує бригади підготовлених фахівців, які в ході розмінування територій надають інформацію про небезпечні зони. Для цього наша IT-команда розробила унікальний мобільний додаток, який збирає, опрацьовує та інтегрує дані від саперів із системами сповіщення Київстар, Vodafone і lifecell.

Головний фінансовий партнер
Київстар

ПрАТ «Київстар» — найбільший оператор електронних комунікацій, який забезпечує мобільним зв’язком та інтернетом понад 25,4 млн українців. З початку повномасштабного вторгнення Київстар активно підтримує клієнтів, країну та армію. А тепер — і нашу ініціативу щодо створення системи сповіщення про мінну небезпеку.

Технологічну та фінансову підтримку компанії в реалізації проєкту важко переоцінити. Київстар забезпечує фінансування техніки, екіпірування та навчання операторів протимінної діяльності, а також надає сигнал точного позиціювання RTK. Ця технологія дозволяє визначати місцеположення користувачів і траєкторію руху саперів під час розмінування з точністю до 2,5 сантиметрів.

Фінансовий партнер
Vodafone Україна

ПрАТ «ВФ Україна» — провідна телеком-компанія, що надає послуги фіксованого зв’язку та швидкісного інтернету 15,8 млн українцям. Рекордні інвестиції в розвиток розумних, фінансово-технічних і хмарних технологій забезпечують лідерство компанії в сфері інновацій.

З початку повномасштабного вторгнення Vodafone активно підтримує армію та допомагає дітям. Впродовж 2022-2023 років компанія перерахувала 6,5 млн грн до фонду «Повернись живим», а зараз надає клієнтам можливість перерахувати бонуси за послуги на допомогу дітям і ЗСУ. Тепер Vodafone Україна виступає спонсором і технічним партнером ініціативи благодійного фонду «МІЖНАРОДНИЙ РУХ ЄДНОСТІ», за що ми неймовірно вдячні.

Фінансовий партнер
Lifecell

ТОВ «Лайфсел» — українська телекомунікаційна компанія з абонентською базою понад 9,9 млн користувачів. Оператор Lifecell надає послуги мобільного зв’язку та передачі даних на базі швидкісного інтернету, пропонує низку цифрових і Big Data-сервісів, а також активно розвиває smart-технології в сфері обліку, довкілля та безпеки громадян.

Під час повномасштабної війни компанія передала ЗСУ IT- й телеком-обладнання вартістю понад 41 млн грн, відновила та модернізувала 6 500 станцій України та продовжує допомагати захисникам. Зокрема Lifecell нараховує захисникам безплатні пакети послуг і бере активну участь у благодійних ініціативах. Наразі це спільний з WhiteBIT і Фондом Сергія Притули фандрайзинг «Почуй своїх», а тепер і благодійний проєкт фонду «МІЖНАРОДНИЙ РУХ ЄДНОСТІ» з гуманітарного розмінування.

Партнер
УНАГР

УНАГР — українська національна асоціація з гуманітарного розмінування, що об’єднує національні та міжнародні компанії галузі, зокрема операторів протимінної діяльності, виробників технічного обладнання, а також освітніх, фінансових і страхових компаній.

Інформаційний спонсор
TREMBITA

«TREMBITA» — торгівельна марка українського виробника металодетекторів для виявлення металевих предметів, призначених для використання підрозділами ЗСУ, працівниками ДСНС, саперами та іншими спеціалістами.

Запрошуємо долучитися до проєкту «Гуманітарне розмінування: безпека для кожного» і поповнити ряди наших партнерів. Будемо раді співпрацювати з компаніями, що займаються гуманітарним розмінуванням. Створюймо безпечне середовище для українців разом!

Головний виконавець заходів протимінної діяльності
UDS

ТОВ «Українські сервіси розмінування» — національний оператор протимінної діяльності, що об’єднує велику команду висококваліфікованих спеціалістів і працює за стандартами НАТО та ISO.

Виконавець заходів протимінної діяльності
Сервіс розмінування України

ТОВ «Сервіс розмінування України» — національний оператор протимінної діяльності, що об’єднує велику команду висококваліфікованих спеціалістів і працює за стандартами НАТО та ISO.

Акти приймання-передачі благодійної допомоги

Сума внеску
Підписатись на щомісячний платіж
  • Всі реквізити

Як це працює?

01

Забезпечуємо та навчаємо фахівців з розмінування

Благодійний фонд «МІЖНАРОДНИЙ РУХ ЄДНОСТІ» забезпечує спеціалістів протимінної діяльності необхідною технікою, обладнанням і засобами захисту. Разом з нашими партнерами ми спрямували зусилля для навчання фахівців за нормами ДСНС і комплектування мобільних груп розмінування. В такий спосіб ми надаємо всі необхідні умови для ефективного виявлення та знешкодження вибухових пристроїв і збору даних про досліджені території.

Заходи з розмінування головно здійснює національний оператор протимінної діяльності UDS. Однак долучитися до працівників UDS може будь-яка компанія, профільна установа та організація, що займається гуманітарним розмінуванням.

Головне завдання саперів і піротехніків — надавати інформацію про місцезнаходження вибухонебезпечних предметів у процесі обстеження та розмінування територій через мобільний додаток.

02

Збираємо та візуалізуємо дані від розміновувачів у форматі мобільного додатка

Наша команда має успішний досвід у створенні безпекових додатків, зокрема ПЗ «Кропива» для сухопутних військ ЗСУ. Тепер цей досвід працює на безпеку населення та ефективне розмінування. Мобільний додаток з інтерактивною мапою мінного забруднення створений для цивільних громадян і фахівців протимінної діяльності. Під час очищення українських територій від слідів російського терору розміновувачі вносять дані про потенційно небезпечні об'єкти та ділянки. Звітність спеціалістів спрощує високоточна функція мобільного додатка «Трекінг шляху». Програма крок за кроком фіксує траекторію руху розмінувальників у реальному часі та забезпечує високий ступінь точності досліджених територій.

Отже, мобільний додаток має на меті стати єдиним централізованим сховищем даним про потенційно заміновані ділянки. Завдяки картографуванню маршрутів і об’єктів розмінування приховані загрози стають явними, а завдяки інтеграції з системами сповіщення Київстар, Vodafone і lifecell — ще й повідомляють про себе користувачам.

Понад 306 тис. кв. км. українських територій забруднені мінами, що більше за площу Італії. Це має пряму загрозу для життя понад 1,1 млн. українців. Сподіваємося, що скоро російський терор закінчиться. Проте поки триває війна, на жаль, «мінне поле» України збільшуватиметься. Тому платформа для сповіщення про мінну небезпеку та керування розмінуванням буде актуальна ще десятки років після нашої перемоги. Попри це, наші люди не мають ризикувати своїм життям, тому проєкт «Гуманітарне розмінування: безпека для кожного» потребує вашої постійної підтримки.

03

імпортуємо дані програми в системи сповіщення київстар, Vodafone і lifecell

База опрацьованих географічних даних мобільного додатка легко інтегрується із системами сповіщення мобільних операторів через програмний інтерфейс. Завдяки сучасним технологіям Київстар, Vodafone і lifecell додаток миттєво сповіщає користувачів про наближення небезпеки та необхідність увімкнути геолокаційне відстеження для уникнення мінних загроз.

Інноваційні технології мобільного зв’язку здатні забезпечувати не лише точну геоприв'язку до потенційно небезпечних об'єктів, а й миттєву корекцію даних. Адже всі нові точки та ділянки, додані розмінувальниками, легко синхронізуються з системами сповіщення в режимі реального часу.

Коли українцям кажуть, що на розмінування країни потрібні десятки років, вони збирають волю в кулак, єднаються та шукають рішення. Спільно з Київстар, Vodafone і lifecell ми втілили це рішення в першому мобільному додатку для сповіщає населення про мінну небезпеку та ефективне очищення українських земель від слідів російського терору.

 

Сума внеску

Підписатись на щомісячний платіж

  • Всі реквізити